XXIV Pielgrzymka Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

W sobotę 10. czerwca w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta gościłyśmy pielgrzymkę Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Wzięli w niej udział członkowie kół Towarzystwa z różnych stron Polski oraz mieszkańcy prowadzonych przez Towarzystwo placówek, blisko pięćset osób. Przybyli, by oddać cześć św. Bratu Albertowi i przy jego relikwiach przeżyć również braterskie spotkanie.

Na początku została odprawiona droga krzyżowa. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Następnie s. Michaela Faszcza przybliżyła wszystkim zebranym postać bł. Siostry Bernardyny Jabłońskiej. Centralnym momentem tego dnia była uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bpa Jacka Kicińskiego. Koncelebransami byli: ks. Stanisław Słowik, dyrektor Kieleckiej Caritas oraz ośmiu kapłanów – kapelanów poszczególnych kół Towarzystwa. W czasie Mszy świętej przedstawiciele poszczególnych kół złożyli w darze przywiezione przez siebie bochenki chleba, które po Eucharystii zostały rozdzielone pomiędzy wszystkich pielgrzymów.

Szczególnym akcentem modlitwy Mszy świętej była obecność relikwii bł. Siostry Bernardyny. Z inicjatywy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta 22. września, w liturgiczne wspomnienie bł. Bernardyny, rozpocznie się peregrynacja jej relikwii w placówkach Towarzystwa i naszego Zgromadzenia.

Na koniec Pani Małgorzata Sieńczyk, prezes Towarzystwa, podziękowała siostrom oraz organizatorom za przygotowanie uroczystości.

Po skończonej Eucharystii i symbolicznym dzieleniu się chlebem wszyscy zebrani zostali zaproszeni na ciepły posiłek w ogrodzie.

Spotkanie zostało zakończone nabożeństwem i koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Foto: s. Dorota Kostka

 

19.06.2023 r.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.