Odpust Ecce Homo 2023

W piątek 31. marca w naszym Zgromadzeniu obchodziłyśmy wyjątkowe święto: Chrystusa Cierpiącego Ecce Homo. Mszy świętej odpustowej w sanktuarium Ecce Homo w Krakowie przewodniczył ks. Andrzej Tarasiuk, proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Krakowie. Koncelebransami byli: ks. Dionizy Jedynak, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Krakowie oraz o. Jerzy Pająk, kapucyn. W homilii ks. Andrzej Tarasiuk wyraził uwielbienie Boga za Jego szczodrość, która wyraża się w ofiarowaniu Kościołowi i człowiekowi daru św. Brata Alberta i jego dziedzictwa.

Tutaj można odsłuchać homilii:

Każdego roku w piątek przed Niedzielą Palmową w sposób szczególny dziękujemy Bogu za dar albertyńskiego charyzmatu, który ogniskuje się w wizerunku Ecce Homo, namalowanym przez św. Brata Alberta.

Poruszony Bożą łaską Brat Albert dostrzegł w Chrystusie ubogim, cierpiącym i odrzuconym twarz poranionego i bezbronnego człowieka. Zrozumiał również, że kontemplacja Oblicza Chrystusa cierpiącego domaga się od niego całożyciowego zaangażowania wobec tych, z którymi Pan utożsamił się w swoim ubóstwie i odrzuceniu. Siostry Albertynki, podobnie jak ich Założyciel, wpatrują się w wizerunek Ecce Homo, pozwalają, by to Oblicze Chrystusa przemieniało ich spojrzenie i w Nim odkrywają wezwanie do służby najbardziej potrzebującym.

Foto: s. Scholastyka Iwańska

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.