Od 30 lat w Bydgoszczy

29. września w Bydgoszczy odbyła się uroczystość jubileuszowa, podczas której dziękowaliśmy Bogu za trzydzieści lat posługi albertyńskiej w tym mieście. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej. W homilii podkreślał, że posługa miłości w Kościele jest niezwykle ważna, bo należy do jego zasadniczej aktywności w funkcji zbawczej, dlatego Kościół nie może jej zaniedbać. I zwrócił się do sióstr: Kochane siostry, jesteście niezastąpione w tej ofiarnej służbie na rzecz potrzebujących, których wciąż przybywa.

Słowa podziękowania wyraziła również s. Hanna Bielik, przełożona prowincji poznańskiej, która na początku Mszy świętej powiedziała: Chcę wyrazić wdzięczność Bogu, wszystkim ludziom i instytucjom, które wspierały w ciągu tych lat albertyńskie dzieło pomocy najuboższym. Przede wszystkim jednak dziękuję siostrom, które z oddaniem realizowały charyzmat św. Brata Alberta.

Obecnie siostry prowadzą w Bydgoszczy Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta, którego głównym celem jest zapewnienie gorącego posiłku osobom ubogim i bezdomnym. W budynku centrum jest także wydzielona część mieszkalna, w której czasowo zamieszkują osoby podejmujące próbę wyjścia z bezdomności. Siostry prowadzą również ogrzewalnię dla osób bezdomnych.

 

Więcej o działalności Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta w Bydgoszczy można przeczytać tutaj:

https://albertynki.bydgoszcz.pl/

Żeby dowiedzieć się więcej o uroczystości jubileuszowej warto zajrzeć tutaj:

http://diecezja.bydgoszcz.pl/2023/09/29/bp-krzysztof-wlodarczyk-kosciol-nie-moze-zaniedbac-poslugi-milosci/?fbclid=IwAR077N4Po7qQ29a4zudpx3hsBzPeWFa3hI6AwQCT5pRSLvhRuGn7QWuljPM

 

Foto: Wiesław Kajdasz (za: http://diecezja.bydgoszcz.pl/2023/09/29/bp-krzysztof-wlodarczyk-kosciol-nie-moze-zaniedbac-poslugi-milosci/?fbclid=IwAR077N4Po7qQ29a4zudpx3hsBzPeWFa3hI6AwQCT5pRSLvhRuGn7QWuljPM)

 

 

2.11.2023 r.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.