Jubileusz 20-lecia albertyńskiej posługi dla Gwardii Szwajcarskiej

W lutym wspólnota albertyńska w Watykanie przeżywała jubileusz 20-lecia posługi dla Gwardii Szwajcarskiej, a zarazem obecności Sióstr Albertynek w Watykanie. Uroczystość dziękczynna za Boże błogosławieństwo oraz za wszelkie dobro, otrzymane i ofiarowane przez Siostry, odbyła się 19. lutego.

Mszy świętej jubileuszowej, w kościele Maryi Matki Rodziny w Watykanie, przewodniczył kard. Konrad Krajewski, a koncelebransami byli:  kapelan Gwardii Szwajcarskiej, o. Kolumban Reichlin OSB oraz ks. Marcin Zieliński i ks. Albert Warso. W homilii Ksiądz Kardynał stawiał pytanie: kiedy jesteśmy najpiękniejsi na świecie? I odpowiadał: wtedy, gdy jesteśmy miłosierni, gdy wybaczamy. Podkreślał ścisły związek między doświadczeniem Bożego przebaczenia i miłosiernej postawy wobec drugiego człowieka.

W uroczystości wzięły udział Siostry z Polski – S. Wikaria Katarzyna Habrat i S. Konsilia Zawadka, a także Albertynki ze wspólnoty w Rzymie – S. Lidia Tkaczyk oraz S. Miriam Konatowska. Do wspólnego świętowania Siostry zaprosiły również Komendanta Gwardii Szwajcarskiej z rodziną, Wicekomendanta z żoną, Siostry Prezentki, które miały swój udział w początkach albertyńskiej placówki w Watykanie, a także gwardzistów, współpracowników, dobroczyńców oraz przyjaciół.

Watykańską wspólnotę albertyńską tworzą cztery Siostry. Na co dzień posługują w kuchni Gwardii Szwajcarskiej, przygotowując obiady i kolacje dla gwardzistów. Swoją obecnością dają świadectwo wiary. Otaczają modlitwą sprawy Gwardii, gwardzistów i ich rodzin. Polecają Bogu ich intencje. Na miarę swoich możliwości angażują się również w doraźną pomoc ubogim.

Fotorelacja z jubileuszu. Fot. Siostry Albertynki z Watykanu.

 

Kilka zdjęć z kaplicy, w której na co dzień Siostry się modlą, a także z kuchni, gdzie pracują. Fot. S. Gabriela Wiercigroch.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.