Boże farby, które się nie zdezaktualizowały

17. czerwca w uroczystość św. Brata Alberta dziękowałyśmy Bogu za dar naszego Założyciela. Wiele osób w tym czasie odwiedziło Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie, by pomodlić się przy jego relikwiach. Tutaj też odbyły się główne uroczystości odpustowe. O godz. 17.00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem bpa Adama Baba, który w homilii przedstawił portret Brata Alberta namalowany przez Boga farbami łaski i Słowa Bożego.

Tutaj można wysłuchać homilii:

Wszystkich zebranych na Mszy świętej przywitała Siostra Starsza Teresa Maciuszek, która zaznaczyła, że uroczystość odpustowa przeżywana jest w duchu wdzięczności za dar św. Brata Alberta, dar dla Kościoła, dla Zgromadzeń albertyńskich, dla naszych ubogich, ale także w duchu wdzięczności za dar beatyfikacji. Rocznicę wyniesienia Brata Alberta do chwały błogosławionych przeżywałyśmy 22. czerwca.

Słów powitania można wysłuchać tutaj:

Uroczystość św. Brata Alberta była obchodzona w każdym domu albertyńskim. Siostry przeżywały ją razem z osobami, którym posługują. Z tej okazji w wielu wspólnotach organizowane były różne wydarzenia: festyny, wycieczki, świąteczne posiłki. Najważniejsza jednak była obecność, bycie razem.

Foto: s. Dorota Kostka

 

25.06.2023 r.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.