Albertyńskie rekolekcje wielkopostne Kraków – Warszawa – Opalenica

Wielki Post dobiega już końca. Jutro rozpoczynamy święte dni Paschy. Warto więc zatrzymać się jeszcze na chwilę i spojrzeć wstecz na wielkopostne wydarzenia dla młodych w naszym Zgromadzeniu. Przez ostatnie trzy weekendy Siostry w różnych miejscach Polski organizowały dni skupienia dla młodych kobiet. Były to dni słuchania Słowa Bożego, przyglądania się swojemu życiu w jego świetle, dni trwania w ciszy adoracji, karmienia się Eucharystią, a także doświadczenia radości wspólnoty. Zapraszamy do krótkiej relacji z każdego z tych wydarzeń.

 

Kraków 17-19. marca

Pragnę. Wielkopostne dni skupienia

S. Scholastyka:

„Wielkopostne skupienie w Krakowie przy Sanktuarium Ecce Homo zanurzało nas w słowie PRAGNĘ. Zarówno w naszych ludzkich pragnieniach jak i w tym PRAGNĘ wypowiedzianym przez Jezusa, na krzyżu. Aby jeszcze bardziej odczuć pragnienie wybrałyśmy się na pustynię – tę, do której wszyscy możemy mieć dostęp – pustynię w osamotnieniu, w ciszy odłączenia od tego, co w codzienności absorbuje, zajmuje i koncentruje naszą uwagę. Na pustyni mogłyśmy odczuć, że doświadczenie Jezusowej próby kuszenia to nie tylko trzy pytania i trzy odpowiedzi, ale to droga poznawania siebie, umacniania relacji z Bogiem, odkrywania swojej roli w historii zbawienia. Skupienie to zarówno pustynia jak i umocnienie we wspólnocie dlatego czas tego weekendu to także spotkania, rozmowy, dar wzajemnej obecności”.

Foto: Uczestniczki dni skupienia

 

Warszawa 24-26. marca

Rekolekcje Oblicza Miłości

S. Marzena:

"W kontemplacji Oblicza Ecce Homo i pełnego miłości maryjnego "tak" w Zwiastowaniu minęły rekolekcje dla dziewcząt w warszawskim domu prowincjalnym. Prowadził je ks. Rafał Miękus z Warszawy, a  uczestniczyło 6 dziewcząt. Już zapraszamy na kolejne, spotkania odbywają się w różnych domach prowincji, gdzie jest możliwość poznania nas i naszej albertyńskiej posługi.
Serdecznie zapraszam".

Foto: S. Marzena Kucharska

 

Opalenica 31.03-2.04. marca

Dni skupienia Spotkajmy się w cieniu Krzyża

S. Dobrawa:

"Tematyką naszych ostatnich dni skupienia były słowa: Stańmy w cieniu Krzyża. Duchowo przeżywaliśmy ostatnie chwile z życia Jezusa, począwszy od biczowania w tajemnicy Ecce Homo poprzez cierpienie Jezusa w drugim człowieku aż do ukrzyżowania. Skupienie poprowadził ks. Tomasz Sobolewski, który podzielił się z nami także swoim świadectwem uzdrowienia przez Boga. W czasie trwania rekolekcji był czas na Eucharystię oraz osobistą adorację. W ramach integracji z młodzieżą z parafii przygotowywałyśmy palmy wielkanocne".

Foto: S. Dobrawa Korzeniewska

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.