Akolitat w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta

27. lutego w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta odbyła się uroczystość udzielenia posługi akolitatu klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Z rąk abpa Marka Jędraszewskiego posługę akolity przyjęło trzynastu kleryków z rocznika św. Brata Alberta, w tym sześciu z archidiecezji krakowskiej i siedmiu z diecezji bielsko-żywieckiej.

Na początku wszystkich przywitała Siostra Starsza Teresa Maciuszek, a zwracając się do przyszłych akolitów powiedziała: Drodzy alumni, już za chwilę wasze dłonie będą rozdawać Najświętszy Chleb, dlatego życzę wam, by w każdym dniu waszego życia był realizowany testament św. Brata Alberta, który powiedział „Skoro Chrystus jest chlebem i my bądźmy chlebem – dawajmy siebie samych”. Abp Marek Jędraszewski w homilii również odwołał się do postaci św. Brata Alberta i jego spotkania z Chrystusem Cierpiącym Ecce Homo. W Nim Brat Albert odkrywał swojego Pana i Boga, i w Nim również – mówił arcybiskup – odnajdywał Najwyższego Mistrza prawdy o każdym człowieku.

 

Więcej o wydarzeniu udzielenia posługi akolitatu można przeczytać tutaj:

https://diecezja.pl/aktualnosci/abp-marek-jedraszewski-podczas-akolitatu-jezus-chrystus-jest-najwyzszym-mistrzem-prawdy-o-kazdym-czlowieku/

 

Foto: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

Więcej zdjęć:

https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/albums/72177720315101322/

 

Kraków, 28.02.2024 r.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.