27-28.05.2018 Spotkanie u Matki i Fundatorki

Wieczorem 27 maja br. siostry albertynki z całej Polski zgromadziły się w częstochowskim sanktuarium, by trwać na całonocnym czuwaniu przed tronem Matki i Fundatorki Zgromadzenia. Tegoroczne modlitewne spotkanie przygotowały siostry z Prowincji Poznańskiej. W bieżącym roku przypada 140 rocznica urodzin bł. s. Bernardyny, dlatego też w rozważaniach wykorzystano wiele tekstów błogosławionej.
Albertynkom zgromadzonym na modlitwie towarzyszyły intencje związane z życiem i posługą Zgromadzenia, jak również bieżące intencje Kościoła, Ojczyzny i świata. W związku z kolejną rocznicą śmierci Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, wspólnie z Instytutem Prymasowskim polecano także sprawę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
Po Apelu Jasnogórskim, przeżytym z wiernymi, siostry rozpoczęły adorację Najświętszego Sakramentu. Poprzedziła ona Akatyst i rozważanie tajemnic różańcowych. Głównym momentem czuwania była Eucharystia sprawowana o północy przez paulinów: o. Nikodema Kilnara i o. Dawida Kołodziejczyka. W homilii o. Nikodem podjął temat wierności powołaniu i łasce otrzymanej od Boga. Drugą część czuwania rozpoczęło rozważanie chwalebnych tajemnic różańcowych, po których odśpiewano Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Spotkanie zwieńczone zostało Jutrznią i Aktem oddania Zgromadzenia pod opiekę Matki Bożej Częstochowskiej, odczytanym przez przełożoną prowincjalną Prowincji Poznańskiej – s. Klarę Szarafińską. Na zakończenie każda z albertynek słowami Apelu wyraziła swoją gotowość: jestem, pamiętam, czuwam. Z tą gotowością i tęsknotą do kolejnego czuwania siostry wyjechały na miejsce swych codziennych posług.

Homilia wygłoszona przez o. Nikodema Kilnara

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.