26.08.2020 I śluby siostry Katarzyny

„Co ty tu robisz? Po co jesteś na tym świecie?” – pytał kaznodzieja siostrę Katarzynę Kochan, która w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w krakowskim Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta składała swoje pierwsze śluby zakonne. Przewodniczący Eucharystii ks. Krzysztof Cebula nawiązał do historii proroka Eliasza, karmiącego się chlebem i podejmującego dialog z Bogiem, dzięki czemu był zdolny do realizacji zadania powierzonego mu przez Pana.

Siostra Katarzyna poprzez profesję rad ewangelicznych wyraziła nie tylko swoje oddanie Bogu na jeden rok, ale także gotowość do dawania codziennej odpowiedzi na Jego słowo. Profesję  przez nią złożoną przyjęła siostra starsza Teresa Maciuszek. Neoprofeska na znak zaślubin z Chrystusem otrzymała ciemny welon, a także Konstytucje Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim wytyczające ścieżkę realizacji powołania. Zapalona świeca przypomina o nieśmiertelności i przynależności do Chrystusa, która zobowiązuje do dawania świadectwa całym swoim życiem.

Świadkami deklaracji wyrażonej przez siostrę Katarzynę byli uczestnicy uroczystej liturgii, którzy towarzyszyli neoprofesce swoją modlitwą.

Czytania liturgiczne:

Homilia: ks. Krzysztof Cebula

 

Fot. s. Bernarda Kostka ZSAPU

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.