25. urodziny Kuchni św. Brata Alberta w Andrychowie

To już 25 lat, od kiedy osoby potrzebujące mogą otrzymać ciepły posiłek w Kuchni św. Brata Alberta w Andrychowie. Jubileusz powstania kuchni prowadzonej przez Prowincję Krakowską Zgromadzenia Sióstr Albertynek odbył się 26. września jako Dzień dobra. Najpierw została odprawiona Msza święta w parafii św. Macieja, w czasie której ks. proboszcz Stanisław Czernik wygłosił słowo Boże nawiązujące do postaci św. Brata Alberta. Następnie miały miejsce podziękowania i gratulacje, w których uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych oraz różnych instytucji. Wszyscy zgromadzeni goście zostali również zaproszeni na spektakl pt. „Kocham Cię” w wykonaniu Grupy Sami Dzielni & Przyjaciele z gminy Wieprz. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny posiłek, rozmowy i dzielenie się dobrem i radością.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj:

https://wadowiceonline.pl/rozmaitosci/25217-25-lat-kuchni-brata-alberta-w-andrychowie

https://radioandrychow.pl/cwierc-wieku-kuchni-sw-alberta-w-andrychowie/?fbclid=IwAR2kw4HKzDOKPPggD-bM2lNnbjmqaLq0vn_NICTC_m-4A0bHy9n3d762qHY

Obecnie kuchnią Brata Alberta w Andrychowie kieruje s. Daniela Olszowska, która zorganizowała jubileuszowe świętowanie. O jej codziennej pracy i misji z nią związanej opowiada w rozmowie:

https://glos24.pl/andrychow-u-nich-znajduja-pomoc-nie-tylko-glodni-ale-i-ci-ktorzy-maja-problemy-z-prawem-swietuja-25-urodziny

Warto też zajrzeć na profil facebookowy kuchni:

https://www.facebook.com/p/Kuchnia-dla-Ubogich-w-Andrychowie-100069173192813/

W czasie świętowania jubileuszu 25-lecia można było również nabyć ikony wykonane metodą decoupage przez osoby ubogie związane z kuchnią św. Brata Alberta w Andrychowie. Środki zebrane ze sprzedaży przekazane zostały na działalność kuchni.

Foto: s. Dorota Kostka

3.11.2023 r.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.