24-25.05.2020 O Boże miłosierdzie dla świata

Wyjątkowy charakter miało przeżywane 24-25 maja czuwanie na Jasnej Górze, które od kilku lat gromadzi siostry z całej Polski na modlitwie w intencjach zgromadzeń albertyńskich i dzieł przez nie prowadzonych. Tegoroczna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, iż swoją modlitwą albertynki pragnęły ogarnąć wszystkich, którzy ucierpieli z powodu choroby, ograniczeń i utraty pracy. Pamiętano także o służbach podejmujących rozmaite działania mające na celu szeroko zakrojoną pomoc człowiekowi i upraszano pokój serc oraz łaskę nawrócenia dla świata.

Swoje czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej albertynki rozpoczęły po Apelu Jasnogórskim od adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy przebłagalnej. Mszę św. o północy sprawował paulin, o. Nikodem Kilnar, który w homilii podkreślał wartość cierpienia i otwarcie na Boże plany w ludzkim życiu. Modlitwę różańcową – podobnie jak wieczorną adorację, przygotowały i prowadziły siostry nowicjuszki, które wykorzystały w rozważaniach teksty bł. s. Bernardyny. Całości dopełnił wspólny śpiew Godzinek o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz Jutrznia.

Czuwanie zakończyło się aktem poświęcenia wypowiedzianym przed obrazem Fundatorki Zgromadzenia przez s. starszą Teresą Maciuszek.

Fot. s. Bernarda Kostka ZSAPU

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.