24.04.2021 Jubileusze zakonne

Trwanie w powołaniu, modlitwa i właściwie ustawiona hierarchia wartości to filary życia zakonnego, które sprawiają, że osoba konsekrowana staje się radosnym i pełnym pokoju świadkiem Boga – stwierdził ks. bp Janusz Mastalski w homilii wygłoszonej z okazji dziękczynienia za jubileusze konsekracji zakonnej sióstr albertynek.

Uroczystą Eucharystię w intencji sióstr jubilatek sprawował w dniu 24 kwietnia br. w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie ks. bp Janusz Mastalski wraz z ks. Dionizym Jedynakiem, proboszczem parafii w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza.

Witając zgromadzonych na liturgii, przełożona generalna – s. Teresa Maciuszek przedstawiła siostry obchodzące 70, 60, 50 i 25 lat profesji zakonnej polecając je modlitwie całej wspólnoty, która pamiętała także o albertynkach, które Pan Bóg powołał już do wieczności.

Dopełnieniem dziękczynienia składanego Bogu oraz wspólnego ponowienia ślubów przez siostry jubilatki były życzenia połączone z podziękowaniami, które złożyły młodsze siostry.

 

Tekst i fot.: s. Bernarda Kostka ZSAPU

Homilia – ks. bp Janusz Mastalski

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.