22.10.2018 Św. Brat Albert w Toruniu

W 40 rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Polaka, zgromadzenia albertyńskie uczestniczyły w uroczystej  Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny - Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
w Toruniu. Dla braci i sióstr św. Brata Alberta była to wyjątkowa okazja do dziękczynienia Bogu za dar Ojca Świętego, który był wielkim czcicielem Biedaczyny z Krakowa i osobiście dokonał jego beatyfikacji i kanonizacji. Niejednokrotnie wspominał, że osoba Brata Alberta była dla niego inspiracją i duchowym oparciem w wyborze drogi powołania. Nie dziwi więc fakt, iż dzień odpustu św. Jana Pawła II połączono z wprowadzeniem relikwii Ojca Ubogich do toruńskiego sanktuarium. Dokonało się to podczas procesji na rozpoczęcie Eucharystii. Relikwie wniesione zostały przez przełożonych generalnych: s. starszą Teresą Maciuszek i brata starszego Pawła Flisa. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Mering. Na zakończenie liturgii przyjęto nowych członków Bractwa św. Jana Pawła II oraz poświęcono „Drogę Maryi” otaczającą sanktuarium.

Dzięki życzliwości kustosza sanktuarium – o. Andrzeja Laskosza bracia i siostry mogli w godzinach popołudniowych zapoznać się z ideą sanktuarium i jego historią. Całość pielgrzymki zgromadzeń albertyńskich zakończyła konferencja wygłoszona przez s. Bernardę Kostkę.

Uroczystość transmitowało Radio Maryja i Tv Trwam:

http://tv-trwam.pl/film/uroczystosci-odpustowe-w-toruniu

fot. s. Bernarda Kostka

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.