16.07.2021 Śluby wieczyste s. Darii

Wyjątkowo rodzinny charakter miała tegoroczna uroczystość złożenia ślubów wieczystych w Zgromadzeniu Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Pod patronatem Matki Bożej z Góry Karmel, w obecności kapłanów, sióstr oraz rodziny i bliskich, siostra Daria Borowiak potwierdziła swoje oddanie Bogu na całe życie.

Uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta w Krakowie przewodniczył o. Piotr Zerzucha OCD, który również wygłosił okolicznościową homilię.

Po wezwaniu wstawiennictwa Wszystkich Świętych s. Daria złożyła profesję na ręce siostry starszej Teresy Maciuszek, po czym podpisała deklarację życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Po wypowiedzeniu specjalnej modlitwy konsekracyjnej główny celebrans wręczył siostrze neoprofesce krzyż jako znak zaślubin z Chrystusem, a siostra starsza przyjęła s. Darię w imieniu całego Zgromadzenia. Od tej chwili siostra stała się jego pełnoprawną członkinią.

Radość siostry Darii, jej bliskich i Zgromadzenia to także radość parafii pw. św. Faustyny w Koninie, w której zrodziło się jej albertyńskie powołanie oraz parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie, w której siostra posługuje. Niech dobry Pan sprawi, by były one żyzną ziemią rodzącą nowe powołania do służby w Kościele.

 

T.: s. Bernarda Kostka ZSAPU
Fot.: PRO-ELAB/Archiwum ZSAPU

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.