15.01.2020 Pierwsza profesja zakonna w USA

15 stycznia b.r. Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim przeżywało nie tylko kolejną rocznicę swego założenia, ale i pierwsze w historii śluby zakonne w USA.

Do tego podniosłego momentu s. Marie-Claire Manou przygotowywała się podczas formacji w postulacie i nowicjacie oraz przez 8-dniowe rekolekcje. Uroczystość odbyła się w kościele oo. karmelitów bosych w Munster, IN podczas Mszy św. sprawowanej z tej okazji przez licznie przybyłych kapłanów. Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Maciejewski z archidiecezji Chicago, a homilię wygłosił ks. Gregory Beaumont z Kalifornii.

W imieniu s. starszej Teresy Maciuszek – przełożonej generalnej Zgromadzenia – śluby  odebrała s. delegatka Danuta Karwacka. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyła siostrze mama z rodziną i zaproszeni goście, a wśród nich wolontariusze oraz rezydenci naszego domu (Albertine Home w Hammond, IN). Nie zabrakło oczywiście sióstr albertynek ze wszystkich wspólnot w USA, a dzięki transmisji internetowej w modlitwie uczestniczyło całe Zgromadzenie.

 

Fot. Henry Pachut

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.