15.01.2018 Rocznica powstania Zgromadzenia

15 stycznia 2018 r. Zgromadzenie Sióstr Albertynek przeżywało 127 rocznicę powstania. Powodem dodatkowej radości stały się śluby wieczyste dwóch sióstr Boliwijek.

Bezpośrednim przygotowaniem do tych wydarzeń były ośmiodniowe rekolekcje przeżywane we wspólnocie sióstr.14 stycznia w kaplicy domu formacyjnego w Cochabamba swoją profesję ponowiła s. Maria José - Laura Mamani Noemi Ingrid. W następnym dniu wieczystą profesję w Zgromadzeniu Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim złożyły na ręce przełożonej generalnej - s. Teresy Maciuszek: s. Clara - Juana Chaca Choque i s. Maria de los Angeles - Maria Salome Chambi Argandona. Uroczystej Mszy św., sprawowanej w intencji sióstr składających śluby wieczyste w kaplicy Seminarium Diecezjalnego św. Józefa w Cochabamba, przewodniczył redemptorysta - o. Jose Smyksy. W uroczystości uczestniczyły siostry z wiceprowincji Ameryki Południowej oraz ich współpracownicy. Z uwagi na skomplikowaną obecnie sytuację polityczną w kraju i trudności komunikacyjne, nie przybyła żadna z rodzin sióstr.

Pierwsze albertynki rozpoczęły posługę w Boliwii w 1991 r. Obecnie tworzą wiceprowincję Ameryki Południowej, w skład której wchodzą 3 placówki w Argentynie oraz 3 w Boliwii. Siostry angażują się w wiele projektów zarówno medycznych, opiekuńczych, jak i katechetycznych oraz charytatywnych, wspomagając też młodociane matki będące w trudnej sytuacji życiowej.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.