08.06.2019 Pielgrzymka Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

W radosnej i gorącej atmosferze odbyła się doroczna pielgrzymka Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. 8 czerwca u grobu świętego Patrona zgromadziło się około 700 osób z 35 kół z terenu całej Polski.

 

Program spotkania, podobnie jak w poprzednich latach, uwzględniał drogę krzyżową przeżywaną w małych grupach, Eucharystię, agapę i koronkę do Miłosierdzia Bożego wieńczącą całość spotkania. Uczestnicy mogli także skorzystać z sakramentu pojednania oraz obejrzeć przedstawienie przybliżające postać św. Brata Alberta i jego posługę pt. „Uratowani”, przygotowane przez amatorski teatr „Brawo my!” z Igołomi.

 

Przybyłych do Sanktuarium Ecce Homo Św. Brata Alberta w imieniu Zgromadzenia Sióstr Albertynek przywitała wikaria generalna – s. Katarzyna Habrat, natomiast poszczególne grupy prezentował Bohdan Aniszczyk – wiceprezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Mszę św. koncelebrowało siedmiu kapłanów pod przewodnictwem ks. Zygmunta Klima, który również wygłosił homilię. Tradycyjnie już po zakończeniu Eucharystii dzielono się chlebem przypominającym o dobroci Boga i ludzkiej życzliwości.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.