02.09.2018 104 lata siostry Adaminy

W niedzielę 2 września 2018 r. wadowicka wspólnota sióstr albertynek, a wraz z nią całe Zgromadzenie, świętowały jubileusz 104 lat s. Adaminy Koczur. Z tej okazji o godz. 11.00 o. Grzegorz Irzyk OCD oraz o. Eugeniusz Morawski OCD odprawili uroczystą Eucharystię, w której uczestniczyła licznie zgromadzona rodzina jubilatki oraz siostry na czele z przełożoną generalną – s. starszą Teresą Maciuszek i s. prowincjalną Prowincji Krakowskiej – s. Kamilą Laskowską.

Po Mszy św. jubilatka przyjmowała życzenia w zakonnym refektarzu. Piękne tło stanowiła przygotowana przez siostry wystawa „Droga życia zakonnego s. Adaminy Marii Koczur”. Po obiedzie siostry ze wspólnoty domowej zorganizowały zabawy dla najmłodszych uczestników jubileuszu (układanie puzzli, rysowanie - kredą na tablicy - laurki dla jubilatki, recytacja wiersza i zaśpiewanie piosenki). Przełożona domowej wspólnoty albertynek – s. Urszula Zyzak - podkreśla, że niejeden może pozazdrościć s. Adaminie optymizmu i doskonałej pamięci, gdyż s. Adamina zna imiona i nazwiska wszystkich członków rodziny (cztery pokolenia), a także aktualne wydarzenia związane z ich życiem. Nie dziwi więc fakt, że to dzieci przywiozły na wózku tort urodzinowy składający się z trzech części uformowanych w cyfry: 1, 0 , 4.

Na zakończenie uroczystości S. Adamina bardzo serdecznie podziękowała wszystkim za obecność, zapewniła o modlitwie, pochwaliła Pana Boga i powiedziała: „Do zobaczenia za rok!”.

Siostra Adamina – jak ktoś zauważył – jest „starsza niż Niepodległa”, ale nadal daje niezwykłe  osobiste świadectwo: ludzkiej dobroci, cichej modlitwy, życzliwej rady, skromności, pogodnego znoszenia podeszłego wieku. S. przełożona Urszula podkreśla, że jubilatkę cechuje wielki hart ducha, pokorna mądrość
i niezwykła ufność w opiekę Bożą. Nadal służy Panu Bogu i ludziom przede wszystkim modlitwą. Tym samym ukazuje wartość powołania i długiego, pięknego życia.

 

fot. Rodzina s. Adaminy Koczur

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.