26.05.2019 Przy sercu Matki

Tradycyjnie już w maju Zgromadzenie Sióstr Albertynek przeżywa czas wyjątkowego spotkania przy sercu Matki – Fundatorki Zgromadzenia. Tegoroczne całonocne czuwanie rozpoczęło się w niedzielę 26 maja od apelu jasnogórskiego. Siostry wraz ze zgromadzonymi licznie pielgrzymami dziękowały Bogu za macierzyńską opiekę Maryi, a także wszystkich mam w dniu ich święta.

Adorację Najświętszego Sakramentu albertynki przeżyły w duchu ekspiacji za profanacje znaków wiary oraz obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Podobny charakter miała modlitwa różańcowa w intencji wynagrodzenia za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi w Jej jasnogórskim wizerunku.

O północy Mszę św. dla zgromadzonych sióstr albertynek oraz osób uczestniczących w czuwaniu odprawił ks. Piotr Markisz, prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Nawiązując do Ewangelii, celebrans zachęcał, by na nowo wziąć Maryję „do siebie”, tzn. „pod swoją opiekę”. Jest to równocześnie droga do tego, by dać się prowadzić Bogu i Jemu samemu składać ofiarę z tego, co o nas stanowi, podobnie jak czynił to św. Brat Albert.

W programie czuwania przewidziano czas na indywidualną modlitwę, wspólne Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Jutrznię. Modlitwa u stóp Jasnogórskiej Pani została zwieńczona aktem powierzenia się Matce Bożej, odczytanym przez przełożoną prowincjalną Prowincji Warszawskiej - s. Paulinę Bernat.

 

Homilia- ks. Piotr Markisz

 

fot. s. Bernarda Kostka

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.