22.09.2021 Akt oddania dla każdego

Na dorocznej uroczystości ku czci bł. Bernardyny Jabłońskiej w dniu 22 września zgromadzili się w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta jej czciciele oraz członkowie wspólnot albertyńskich, by nie tylko dziękować za świętość życia skromnej zakonnicy, ale też prosić o łaskę jej kanonizacji.

Wraz z ks. kan. Dionizym Jedynakiem, proboszczem parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie, uroczystą Eucharystię celebrował o. Jerzy Pająk OFMCap., wieloletni spowiednik zgromadzenia braci i sióstr. Po przedstawieniu drogi życia bł. Bernardyny ks. Jedynak zachęcał do tego, by – jak ona – zawierzyć wszystko miłosiernemu Bogu. Zauważył, że akt doskonałej miłości, który podpisała, może stać się aktem oddania dla każdego z nas.

Niech przykład Błogosławionej, która chciała „otrzeć każdą łzę, pocieszyć słówkiem każdą zbolałą duszę, być dobrą zawsze dla wszystkich, a najlepszą dla najnieszczęśliwszych” stanie się dla nas zachętą do tego, by z pomocą łaski Bożej angażować się z miłością w szerzenie dobra w naszych środowiskach.

 

Tekst i fot.: s. Bernarda Kostka ZSAPU

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.