08.06.2019 W mocy Ducha Świętego

W sobotni wieczór 8 czerwca na modlitwie i uwielbieniu Boga za dar Ducha Świętego zebrały się na modlitwie w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta nie tylko siostry albertynki z miejscowej wspólnoty, ale także siostry z innych domów, wspólnota seminaryjna księży saletynów wraz ze swoimi przełożonymi oraz wierni, którzy mieli pragnienie trwania przed Panem.

 

Po dniu pełnym modlitwy, radości i spotkań z ludźmi z okazji zjazdu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, wprowadzeniem w modlitewny klimat był akatyst ku czci Ducha Świętego w wykonaniu sióstr, a następnie konferencja diakona Piotra Zerzuchy OCD.

 

Nie mogło zabraknąć również okazji do spotkania przy agapie w plenerze, po której nastąpiło uwielbienie i uroczysta wigilijna Eucharystia, otwierająca liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przewodniczył jej ks. Marcin Ciunel MS, rektor seminarium, który również wygłosił homilię. Doniosłość celebracji podkreśliła uroczysta asysta. Zadbali o nią klerycy saletyńscy, którzy również włączyli się w przygotowanie i prowadzenie całego czuwania.

 

Fot. s. Bernarda Kostka

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.